NIC, DZIKA MRÓWKA, ADAM I EWA - zmysłowisko
Plakat przedstawia zdjęcie jabłka na jabłoni.

NIC, DZIKA MRÓWKA, ADAM I EWA - zmysłowisko

reż. Ewa Maria Wolska

Creators

tekst: Malina Prześluga
reżyseria: Ewa Maria Wolska
muzyka: Piotr Klimek

Cast

Release date

25.01.2019

Duration

45 min.

Recommended viewer age

Od 6 lat.
Icon indicating the age category: childrenchildren

Bilet normalny – 55 zł
Bilet ulgowy – 50zł
Bilet grupowy – 45 zł

Co było, zanim pojawił się świat? Nic. Wielkie, syte i zadowolone Nic. I nic nie zakłócało jego spokoju.

Dopóki nie wiedzieć skąd nie wygramoliła się Dzika Mrówka, chcąca założyć kolonię mrówiątek. A tuż za nią Adam, który z całych sił czuje, że musi szukać... Tylko czego? Kogo? Może Ewy, która też zjawia się nagle z ogromną potrzebą bycia odnalezioną. Ale czy gdy tych dwoje na siebie trafi, wszystko od razu będzie wspaniale...? Niekoniecznie, przecież Adam i Ewa są od siebie tak różni i tak mało o wszystkim wiedzą. Tymczasem w okół, powolutku i nieśmiało budzi się do życia świat... I miłość... I...

"Nic, dzika mrówka, Adam i Ewa" to tekst, który postanowiliśmy opowiedzieć wyłącznie za pomocą słów, dźwięków, zapachów i drgań. Bo tak najlepiej opowiada się o tym, czego jeszcze właściwie nie ma, co dopiero się tworzy. Dzięki temu Nic jest prawdziwe, a odbiorcy bardziej wrażliwi na każdą pojawiającą się w tym młodziutkim świecie niespodziankę.

Wykorzystaliśmy do tego zaawansowany technologicznie mikrofon binauralny oraz zestawy słuchawkowe, które każdego odbiorcę magicznie przeniosą w samo centrum wydarzeń.

Zmysłowiska to nowy cykl spektakli w Teatrze Animacji dedykowany widzom niesłyszącym i niewidzącym oraz tym, którzy pragną spotkać się z dramatami Maliny Prześlugi za pośrednictwem nietypowych sposobów percepcji z wyłączeniem jednego zmysłu – wzroku lub słuchu.

Award icon: Awards

Awards

16.10.2019 - XXVI Międzynarodowy Festiwal Teatrów Lalek "Spotkania" - Teatr Baj Pomorski w Toruniu
                  - Wyróżnienie dla twórców spektaklu za stworzenie oryginalnej formuły doświadczania teatru

Piotr Bedliński

Reviews

„Czym właściwie jest teatr? W wielu głowach utarty jest schemat wielkiej sali wypełnionej atłasowymi fotelami z jesz...”
Eliza Hajdenrajch,
read full review
„Na początku było Nic. Nic stało za naszymi plecami, miało długą, czarną pelerynę i czarny kapelusz… A może nic nie ...”
Magdalena Zając,
read full review
„Słuchowisko? Znacznie więcej. W czasie niespełna godzinnego Zmysłowiska w Teatrze Animacji odbiorcy dosłownie poczuli wi...”
Monika Nawrocka-Leśnik, kulturapoznan.pl,
read full review