NIE BÓJ SIĘ, TYGRYSIE
Zdjęcie przedstawia aktora wpatrującego się w kolorową, liściastą scenografię, na której widoczna jest papierowa lalka tygrysa.

NIE BÓJ SIĘ, TYGRYSIE

reż. Krzysztof Dutkiewicz

Creators

tekst: Malina Prześluga
reżyseria: Krzysztof Dutkiewicz
Obrazy: Julia Królikowska

Cast

Release date

20.11.2017

Duration

45 min.

Recommended viewer age

Od 4 lat.
Icon indicating the age category: childrenchildren

Bilet normalny – 55 zł
Bilet ulgowy – 50 zł
Bilet grupowy – 45 zł

Kamishibai to tradycyjna japońska sztuka opowiadania historii za pomocą ilustracji w małej skrzynce pełniącej rolę sceny.

Co to znaczy "mieć coś na własność"? Maleńki Tygrys wyrusza w pełną przygód wędrówkę, by się o tym przekonać. W wielkim świecie, na początku przerażającym swym ogromem, poznaje wiele istot, które próbują mu pomóc w znalezieniu odpowiedzi na nurtujące go pytanie.
Kameralny spektakl dla niewielkich grup małych widzów, przygotowany w konwencji japońskiego teatru Kamishibai (kami- papier, shibai – teatr, przedstawienie, sztuka; inaczej teatr ilustracji, teatr obrazkowy, dosłownie: teatr papierowy). Kamishibai to tradycyjna japońska sztuka opowiadania historii za pomocą ilustracji w małej skrzynce pełniącej rolę sceny. Można go porównać do wędrownego teatru np. marionetek, w którym miejsce lalek zajmują obrazy.
Po zakończeniu spektaklu rozmowa z widzami na tematy poruszone w przedstawieniu.
 

Piotr Bedliński

Reviews

„"Nie bój się, Tygrysie!" - tak artyści Teatru Animacji tytułem zachęcają widzów do obejrzenia nowego spektaklu. Sztuką i...”
Maria Maczuga, kultura.poznan.pl,
read full review