NOWE SZATY KRÓLA
Plakat przedstawia maszynę do szycia w kolorze złotym na fioletowym tle.

NOWE SZATY KRÓLA

reż. Artur Romański

Creators

reżyseria: Artur Romański
muzyka - Piotr Klimek
scenografia - Igor Fijałkowski
choreografia - Karina Adamczak-Kasprzak, Agata Ambrozińska-Rachuta
światła - Michał Krugiołka

Cast

Release date

08.06.2019

Duration

100 min.

Recommended viewer age

Od 9 lat.
Icon indicating the age category: childrenchildren

Bilet normalny – 55 zł
Bilet ulgowy – 50 zł
Bilet grupowy – 45 zł

"Nowe Szaty Króla" to lalkowo-aktorski musical familijny, w którym klasyczna baśń staje się przyczynkiem do opowiedzenia o nas samych.

Tę baśń Andersena znają wszyscy. Zakochany w sobie i w swoich strojach władca, krawcy-oszuści, nieistniejące szaty oraz słynny okrzyk: "Król jest nagi!"
My jednak postanowiliśmy przyjrzeć się tej historii bliżej. Bo dlaczego właściwie król tak kocha piękne stroje, dlaczego za wszelką cenę otacza się przedmiotami, pragnie tylko mieć, posiadać i wyglądać? Co sprawiło, że zapomniał o tym, co naprawdę ważne, o celebracji życia, o bliskich? Czy dziś, w dwudziestym pierwszym wieku nie spotykamy wokół siebie jemu podobnych "króli"? A może sami nimi jesteśmy?

Nasze "Nowe Szaty Króla" dzieją się tu i teraz, gdy światem mody rządzą wielcy, ekscentryczni kreatorzy-dyktatorzy, gdy pieniądz i czas pracy jest bardziej istotny niż bycie razem, gdy samotność zagłuszana jest przez coraz to nowsze gadżety. Do klasycznej baśni dodaliśmy też sporą dawkę absurdalnego humoru, charakterystycznego dla pióra Maliny Prześlugi, oraz jeszcze więcej piosenek.

Maciej Zakrzewski

Reviews

„Poruszając poważne tematy, „Nowe szaty króla” są jednocześnie świetną rozrywką dla całej rodziny. W Teatrze Animacji pow...”
Agata Wittchen-Barełkowska, kulturaupodstaw.pl,
read full review
„- Lubię mieć, tak, ja lubię mieć! Im więcej, im lepsze, im nowsze, im droższe, tym pewniej się czuję, tym życie jest pro...”
Monika Nawrocka-Leśnik, kultura.poznan.pl,
read full review