WESOŁY RYJEK
Zdjęcie ze spektaklu "Wesoły Ryjek"

WESOŁY RYJEK

Wojciech Widłak

Creators

inscenizacja i reżyseria - Anna Rozmianiec
scenografia - Anna Rozmianiec, Cecylia Kotlicka
muzyka, teksty piosenek - Jakub Woźniak
lalki, kostiumy - Cecylia Kotlicka

Cast

Release date

22.02.2020

Duration

65 min.

Recommended viewer age

Od 4 lat
Icon indicating the age category: childrenchildren

Bilet normalny - 55 zł
Bilet ulgowy - 50 zł
Bilety grupowy - 45 zł

Wesoły Ryjek jest małą, ciekawą świata świnką – dzieckiem, które zadaje pytania, odkrywa świat, zachwyca się najprostszymi rzeczami: tykaniem zegara, szelestem gałęzi, barwą liści. Nasza opowieść to podróż przez dzieciństwo. Podróż, która inspiruje, zaskakuje i zachwyca, a także zachęca małego odbiorcę do odkrywania, zadawania pytań i znajdowania niebanalnych odpowiedzi.
Jakub Wittchen

Literatura Wojciecha Widłaka maluje piękny obraz rodzicielstwa – mądrego, wymagającego, pełnego ciepła i cierpliwości. Pokazana w ten sposób relacja między bohaterami pozwala nam rozpoznać własne pragnienia i słabości, pomaga zrozumieć, zaakceptować, pokochać siebie i innych. Każdy z nas jest inny − inaczej się nazywa, inaczej wygląda, co innego lubi. Ale każdego z nas smuci niedobre słowo czy cieszy ulubione danie.
W warstwie wizualnej spektakl odwołuje się do dziecięcych rysunków – niedoskonałych, niedokończonych, stwarzanych tu i teraz, na oczach widza. Poza obrazem w przedstawieniu ważnym akcentem jest ruch sceniczny, a także muzyka grana na żywo.

W spektaklu wykorzystujemy wizerunek Ryjka stworzony przez Agnieszkę Żelewską.
Współpraca: Wydawnictwo Media Rodzina

Spektakl brał udział w 26. Ogólnopolskim Konkursie na Wystawienie Sztuki Współczesnej.

Reviews

„Bo jego artyści potrafią opowiedzieć najbanalniejsze historie w sposób atrakcyjny, piękny formalnie i chwytający za serc...”
Juliusz Tyszka, teatralny.pl,
read full review
„Pociesza, wspiera i pozwala na odnalezienie się w nowej sytuacji. Ale też uczy empatii, rozwija wyobraźnię i daje poczuc...”
Monika Nawrocka-Leśnik,
read full review