KRABAT. UCZEŃ CZARNOKSIĘŻNIKA
Plakat przedstawia rzeźbione czerwone serce na tle skrzydła kruka.

KRABAT. UCZEŃ CZARNOKSIĘŻNIKA

reż. Marek Zákostelecký

Creators

tekst: Malina Prześluga na podstawie scenariusza filmu Karela Zemana powstałego w oparciu o książkę Otfrieda Preusslera.
koncepcja, reżyseria, scenografia: Marek Zákostelecký
muzyka: Martin Husovský
animacje: LukinoFilm

Cast

Release date

26.03.2022

Duration

60 min.

Recommended viewer age

Od 9 lat.
Icon indicating the age category: childrenchildren

Bilet normalny – 55 zł
Bilet ulgowy – 50 zł
Bilet grupowy – 45 zł

Zapraszamy na pełne czarów i pieśni, mrożące krew w żyłach teatralne widowisko!

Czy dobrze jest się bać? W teatrze – jak najbardziej! Spektakl „Krabat. Uczeń Czarnoksiężnika” to prawdziwa gratka dla dzieci, które lubią mroczne, tajemnicze i pełne magii opowieści. Krabat to chłopiec – sierota, który w poszukiwaniu zajęcia trafia do starego młyna, zarządzanego przez ponurego, jednookiego Mistrza. Chłopiec jest przekonany, że będzie przyuczał się do zawodu młynarza, jednak Mistrz ma wobec niego zupełnie inne plany. Krabat wraz z piątką innych chłopaków staje się (nieco wbrew własnej woli) jego uczniem w szkole czarnej magii. Od tej chwili ma okazję poznać wszelkie dostępne na świecie zaklęcia i czary, uczy się przemieniać w zwierzęta, zyskuje nadludzką siłę... Brzmi fantastycznie, prawda? Jednak magia ma swoją straszliwą cenę. Już wkrótce okaże się, że Krabat musi stanąć do walki o życie. W dodatku nie tylko własne. 


 

 


 

Award icon: Awards

Awards

październik 2023 - Nagroda Zastępcy Prezydenta Miasta Ostrawa dla Marka Zákosteleckiego za koncepcję inscenizacji spektaklu "Krabat. Uczeń Czarnoksiężnika" na Festivalu Spectaculo Interesse 2023 w Ostravie

Bartek Warzecha

Reviews

„„Opowieści żyją tak długo, jak o nich pamiętamy"Tym zdaniem na spektakl zaprasza Piotr Grabowski, a właściwie to nie zap...”
Natasza Thiem,
read full review
„"Potrzebujemy teatru jako schronu, jako domu dla nas i dla tych, którzy z nami zamieszkają. Schronu dla wyobraźni, która...”
Monika Nawrocka-Leśnik,
read full review