MIŁOŚĆ NIE BOLI, KOLANO BOLI
Zdjęcie przedstawia jedną ze scen zbiorowych spektaklu. Aktorzy i aktorki w kolorowych piżamach, trzymają ku górze pluszowe maskotki.

MIŁOŚĆ NIE BOLI, KOLANO BOLI

czyli dzieci piszą, dorośli grają

Creators

reżyseria: Artur Romański
 
teksty piosenek: Nina Bizukojć, Karina Bukowska, Julia Fijałkowska, Kika Kalicka, Antonina Kocurek, Aleksandra Kowalewska, Zuzanna Krawczyk, Zuzanna Morawska, Maurycy Olejnik, Leon Romański, Stanisław Wojciechowski

muzyka – Piotr Klimek

koncepcja i dramaturgia – Malina Prześluga

współpraca scenograficzna – Dobrawa Deczkowska (UAP)

Cast

Release date

01.06.2016

Duration

55 min.

Recommended viewer age

Od 4 lat.
Icon indicating the age category: childrenchildren

Bilet normalny – 55 zł
Bilet ulgowy – 50 zł
Bilet grupowy – 45 zł

To zdarzenie, jakiego jeszcze nie było. Spektakl, koncert, pełen zabawy recital z muzyką na żywo, określeń jest wiele, ale ważne jest jedno - to, co mają do powiedzenia dzieci, bo to one są autorami słów wszystkich utworów.

Tekściarze mają od 2 do 6 lat, ich dzieła nie uległy żadnej korekcie, dorośli stworzyli dla nich jedynie muzyczno-sceniczną oprawę. Brzmienia rockowe, bluesowe, funkowe, popowe i słowo na pierwszym miejscu. A w słowach dziecięcych autorów kryje się powaga i głęboka mądrość, dlatego dorośli, postanowili nadać im godną, dojrzałą oprawę. Z nieokiełznanej wyobraźni powstały utwory o kowbojach, manatach, wegetarianizmie, współ-emocjach, kochaniu siebie, strachu przed lekarzem, prokrastynacji, trudach pisania rysopisu, miłości do taty... 

Szczery, unikalny i radosny kontakt dorosłego z dzieckiem w wyśmienitej muzycznej oprawie - jednym słowem prawdziwie rodzinne przedstawienie.

Piosenek ze spektaklu można posłuchać TUTAJ


* Spektakl grany jest z muzyką na żywo (przy użyciu m.in. perkusji) i z nagłośnieniem - dla najnajmłodszych widzów może okazać się za głośny *

FESTIWALE I WYJAZDY:

4.06.2017 - gościnnie w Instytucie Teatralnym im. Z. Raszewskiego w Warszawie

29.05.2017 - 21. Biennale Sztuki dla Dziecka w Poznaniu

Award icon: Awards

Awards

3.06.2017 - VII Festiwal "Teatralna Karuzela" w Łodzi
                    * nagroda dla najlepszego zespołu artystycznego za "fenomenalne zgranie, inwencję, precyzję i wielość talentów"
                    * I miejsce (werdykt jury dziecięcego)

Piotr Bedliński, "W kadrze"

Reviews

„Rodzice małych dzieci wiedzą, że kilkulatki – jeśli ich nie uciszać – nieustannie podśpiewują, gadają do siebie i do zab...”
Marzena Dobosz,
read full review
„Zespół rockowy w piżamach zaczyna grać, a zza kulis na scenę wpadają stosy poduszek i pluszaków. Towarzyszy im śpiew sza...”
Barbara Kowalewska,
read full review
„Parę lat temu ludzie czytający masowo znajdowali się granicy choroby psychicznej. Były to skutki uboczne lektury książki...”
Anna Wakulik, portal e-teatr,
read full review
„W różnych dziwnych momentach życia przychodzi do nas natchnienie. Malina Prześluga szła sobie po prostu ulicą, gdy usłys...”
Juliusz Tyszka, teatralny.pl,
read full review
„Piosenki napisały dzieci. Chociaż nie. Wygłaszane teksty utrwalili najpierw rodzice, a Malina Prześluga je zredagowała i...”
Stefan Drajewski, Głos Wielkopolski,
read full review
„W Teatrze Animacji w wyjątkowy dzień - Dzień Dziecka, odbyła się wyjątkowa premiera. "Miłość nie boli, kolano boli", nib...”
Maria Maczuga, kultura.poznan.pl,
read full review