Kurs pisania dla teatru
Zapraszamy do udziału w intensywnym, trzydniowym kursie dramatopisarskim prowadzonym przez Malinę Prześlugę – dramatopisarkę, dramaturżkę i kierowniczkę literacką Teatru Animacji w Poznaniu.
Co?
Celem warsztatów jest stworzenie miniatur dramatycznych lub fragmentów większych dramatów kierowanych do młodego odbiorcy, w szczególności nastoletniego Widza, które uwzględniają możliwości teatru lalek i pozwalają tworzyć spektakle narracyjne, z dobrze skonstruowaną opowieścią, operujące metaforą, dowcipem i całą paletą możliwości storytellingu.
Wybrane miniatury dramatyczne zostaną zaprezentowane podczas dwóch czytań performatywnych podczas Festiwalu KONTEKSTY X: W NIEZNANE, który odbędzie się w Teatrze Animacji od 22 do 26 października 2025. Pokazy odbędą się z udziałem aktorów Teatru Animacji i w reżyserskiej opiece Maliny Prześlugi.
Dla Kogo?
Kurs przeznaczony jest dla pełnoletnich osób piszących – początkujących i zaawansowanych.
Kiedy?
Warsztaty odbędą się w dniach 27–29 września 2025. Czytania performatywne na festiwalu odbędą się między 22 a 26 października 2025.
Gdzie?
W siedzibie Teatru Animacji w Poznaniu.
Koszt udziału?
Teatr zapewnia uczestnikom zakwaterowanie i wyżywienie na czas trwania warsztatów we wrześniu oraz festiwalu w październiku. Uczestnicy pokrywają koszty podróży.
Warunki uczestnictwa
Warunkiem uczestnictwa jest przesłanie maksymalnie 10 stron tekstu – może to być dowolna forma literacka, w formacie maszynopisu (czcionka Times New Roman 12, interlinia 1,5). Na podstawie nadesłanych tekstów Malina Prześluga wybierze osoby, które zaprosi do udziału w projekcie.
Zgłoszenia przyjmujemy wyłącznie poprzez formularz.
Jeśli masz dodatkowe pytania, zadaj je tu.
Do kiedy?
Teksty przyjmujemy do 31 lipca 2025.
Decyzję o wyborze uczestników ogłosimy do 31 sierpnia 2025.