Edukacja

Gdy opadnie kurtyna

Spotkanie z teatrem nie musi się kończyć wraz z opadnięciem kurtyny. Wręcz przeciwnie – spektakl to zaproszenie do fascynującej przygody, która może trwać tak długo, jak tylko Państwo tego zapragną!

W Teatrze Animacji chcemy dzielić się własną miłością do teatru lalek i zapraszać Państwa do bliższego poznania tego niesamowitego świata. Wierzymy w to, że teatr może nie tylko dostarczać rozrywki, ale też: rozbudzać kreatywność, rozwijać wiedzę na absolutnie każdy temat, a nawet wspomagać rozwój psychospołeczny małych i dużych widzów.

Wyrazem tych przekonań jest bogata oferta edukacyjna, w ramach której organizujemy dla Państwa spotkania, warsztaty i przygotowujemy różnorodne materiały kontekstowe do spektakli. Nad ich stroną merytoryczną czuwają specjalistki: Agata Drwięga (teatrolożka, nasza specjalistka ds. edukacji), Alina Janiszewska-Płaziak (metodyczka związana z Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu) oraz Justyna Śliwińska-Sroka (psycholożka i psychoterapeutka dzieci i młodzieży).