BAJKI MALUTKIE 1
Plakat przedstawia lupę powiększającą przez którą zagląda lalka pchły Majki - jednej z bohaterek Bajek Malutkich.

BAJKI MALUTKIE 1

reż. Mariola Ryl-Krystianowska

Twórcy

tekst: Malina Prześluga
reżyseria: Mariola Ryl-Krystianowska
scenografia: Martyna Dworakowska
muzyka: Wiktoria Piankowska

Obsada

Data premiery

14.08.2021

Czas trwania

60 min.

Rekomendowany wiek widzów

Od 4 lat.
Ikona określająca kategorię wiekową: dziecidzieci

Bilet normalny – 55 zł
Bilet ulgowy – 50 zł
Bilet grupowy – 45 zł

Wszyscy kochamy bajki, prawda? Królowie, księżniczki, smoki i rycerze, wielkie przygody, potężna magia, lep na muchy, niebezpieczne kapcie...

Zaraz, zaraz, co takiego?! Ach, no tak. To przecież bajki autorstwa Maliny Prześlugi, niewielkie, często niezauważane, takie do podglądania przez lupę. Jesteśmy pewni, że te miniaturowe opowieści o nietuzinkowych bohaterach spodobają się i malutkim i tym większym widzom. W naszych bajkach to nie rycerz ani królewicz wyruszy na ratunek pewnej damie w opałach, a Rozczarowany Rumak Romuald we własnej osobie, zupełnie bez jeźdźca. Maleńka pchła Majka pomyli pluszowego misia z żywym zwierzątkiem i wpadnie w niezłe tarapaty, w które zamieszany będzie podejrzanej maści komar...A na końcu wybierzemy się w daleką podróż w towarzystwie koteczki Fiu Fiu oraz świetnie nam znanych pcheł podróżniczek – Majki i Maćka. To wszystko i wiele więcej okraszone jest równie maleńkimi, uroczymi piosenkami, takimi do nucenia pod nosem. Kto jak kto, ale dzieci dobrze wiedzą, że małe jest piękne! A do tego ciekawskie, nieprzewidywalne i pełne humoru!

„Bajki Malutkie” to cykl trzech niezależnych od siebie mikro-opowieści. Wszystkie spektakle z cyklu można oglądać w dowolnej kolejności.
 

Spektakl brał udział w 28. Ogólnopolskim Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej.

Ogólnopolski Konkurs na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej ma na celu nagradzanie najciekawszych poszukiwań repertuarowych w polskim teatrze, wspomaganie rodzimej dramaturgii w jej scenicznych realizacjach oraz popularyzację polskiego dramatu współczesnego. Konkurs organizowany jest przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie.

W I etapie Konkursu spektakle ocenia Komisja Artystyczna w składzie: Paweł Kluszczyński, Katarzyna Lemańska, Andrzej Lis, Jacek Sieradzki (przewodniczący), Katarzyna Tokarska – Stangret, Wiktoria Tabak, Agnieszka Wójtowicz.

MKiDN logo
Instytut teatralny Logo

Ogólnopolski Konkurs na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej Logo
 

Maciej Zakrzewski

Recenzje

„Bajki malutkie 1 i Bajki malutkie 2 Maliny Prześlugi w reż.  Marioli Ryl-Krystianowskiej w  Teatrze Animacji w...”
Katarzyna Tokarska-Stangret,
czytaj całą recenzję
„Ile można jeszcze pisać o bezgraniczności wyobraźni Maliny Prześlugi?! Ile jeszcze niesamowicie, niezwykle nieograniczon...”
Juliusz Tyszka, teatralny.pl,
czytaj całą recenzję