O CZYM SZEPCZE LAS
Plakat przedstawia grafikę przedstawiającą głowy leśnych zwierząt takich jak borsuk czy dzięcioł.

O CZYM SZEPCZE LAS

reż. Alicja Morawska-Rubczak

Twórcy

reżyseria: Alicja Morawska-Rubczak
scenografia, kostiumy: Barbara Małecka
muzyka: Wacław Zimpel
wizualizacje: Paulina Ptaszyńska, Bartosz Posacki
badaczka procesu twórczego: Justyna Czarnota 

Obsada

Data premiery

01.06.2021

Czas trwania

40 min.

Rekomendowany wiek widzów

Spektakl dla dzieci w wieku 2-4 lat oraz bliskich im dorosłych.
Ikona określająca kategorię wiekową: najmłodsinajmłodsi

Bilet normalny – 40 zł
Bilet ulgowy – 30 zł
Bilet grupowy – 30 zł

Spektakl jest zaproszeniem do wsłuchania się w historie, które chce opowiedzieć nam las.

W sposób poetycki - na poziomie słowa, dźwięku i obrazu - zaprasza widzów w różnym wieku do poznania bogactwa świata drzew i ich mieszkańców. Piękne animowane lalki, intrygujące obrazy i wizualizacje, zaskakujące dźwięki - to wszystko sprawi, że poczujecie magię lasu i nabierzecie ochoty na leśny spacer z jeszcze bardziej otwartymi oczami, uszami i sercem.

Główną inspiracją do powstania spektaklu są książki Simony Kossak i Petera Wohllebena - autorów, którzy zarówno dzieci, jak i dorosłych potrafią fascynować i porywać opowieściami snutymi o lesie i jego mieszkańcach, pokazując złożoność i niezwykłość otaczającej nas natury oraz wagę naszej zdolności wsłuchiwania się w to, co próbuje wyszeptać do nas las. Spektakl powstaje jednak przede wszystkim z fascynacji byciem w lesie na co dzień, bacznego przyglądania się zachodzącym w nim zmianom oraz - co w obecnym czasie niezwykle cenne - sile i poczuciu stabilności, które daje nam kontakt z naturą. W sytuacji pandemii stał się bezcennym dobrem, pozwalającym na złapanie oddechu, poszukiwanie i zgłębianie nowych więzi - zarówno z samym sobą, jak i z bliskimi. 

Spektakl jest również poszukiwaniem nowych możliwości artystycznego spotkania z widzami w okresie pandemii i powstaje z uwzględnieniem wytycznych związanych z reżimem sanitarnym. Jego twórcy starają się wykorzystać powstałe ograniczenia i podjąć próbę artystycznych poszukiwań form nowej bliskości i kreowania scenicznego świata bogatego w doznania sensoryczne, dającego widzom poczucie bezpieczeństwa. 


Spektakl zrealizowany w kooprodukcji Teatru Animacji w Poznaniu i Art Fraction Foundation w ramach projektu “Mapping. A map on the aesthetics of performing arts for early years” realizowanego ze środków programu Kreatywna Europa.
Logo "Kreatywna Europa"

Logo mapping

Logo Art Fraction Foundation

Maciej Zakrzewski