PODRÓŻ NIE Z TEJ ZIEMI
Plakat przedstawia planety na tle różowo-granatowym. Na pierwszym planie niebieska planeta z dorysowanym uśmiechem i oczami.

PODRÓŻ NIE Z TEJ ZIEMI

Kamila Oleksiak

Twórcy

reżyseria: Aleksandra Jakubczak
scenografia: Marta Krześlak 
muzyka: Krzysztof Kaliski i Maciej Szymborski
tekst piosenki Rozy: Malina Prześluga
światło/video: Wojciech Sobolewski 
asystent reżysera: Artur Romański

Obsada

Data premiery

21.01.2023

Czas trwania

60 min.

Rekomendowany wiek widzów

Od 8 lat.
Ikona określająca kategorię wiekową: dziecidzieci

Bilet normalny – 55 zł
Bilet ulgowy – 50 zł
Bilet grupowy – 45 zł

3.. 2.. 1.. Start! Poleć z nami w KOSMOS i stań oko w oko ze swoimi marzeniami.

Jesteśmy świadkami wielkiego wydarzenia; wyjątkowego lotu w nieznane zakątki naszej galaktyki. Misja podboju wszechświata okazuje się jednak podróżą o zupełnie innym znaczeniu – i to innym dla każdego z bohaterów tej opowieści.

Kopiący dotąd w ziemi Kret leci wiedziony ciekawością, niezaspokojoną potrzebą „zobaczenia” czegoś więcej. Ćma Anita marzy o bliskim spotkaniu ze słońcem, które dla ciem jest najwyższą formą przejścia w inny wymiar. Dowódczyni ekspedycji, Roza, to długowieczna żółwica, która pragnie coś udowodnić światu, który dotąd w nią nie wierzył (światu, a może trochę sobie?) A, i jest jeszcze Nieznośne Dziecko, znalazło się w rakiecie za karę… Ono także odnajduje w Kosmosie spełnienie swoich najważniejszych potrzeb. Bo okazuje się, że im bardziej oddalamy się od tego, co znamy, tym bardziej możemy zbliżyć się do siebie samych. W mrokach odległych galaktyk poznajemy istotę własnej natury, mierzymy się ze swoimi lękami i pragnieniami, a także z tym, co nieuniknione – z przemijaniem.

„Podróż nie z tej ziemi” to przygoda pełna emocji, ze szczyptą astronomicznych ciekawostek i z egzystencjalnym tłem – bo istniejące nad naszymi głowami zjawiska, pozornie tak abstrakcyjne jak np. czarna dziura, dają pretekst do stawiania pytań o najważniejsze: skąd przychodzimy, kim jesteśmy i dokąd tak kopiemy?

Maciej Zakrzewski

Recenzje

„Poznański Teatr Animacji jest jedynym teatrem dla dzieci, a także jedynym teatrem lalkowym w całej Wielkopolsce. Sytuacj...”
Joanna Ostrowska,
czytaj całą recenzję
„Nie od dziś wiadomo, że dziecięca publiczność to jedno z większych wyzwań stojących przed gronem realizatorów i aktorów ...”
Marta Szostak,
czytaj całą recenzję