MIŁOŚĆ DO TRZECH POMARAŃCZY
Plakat przedstawia przypieczoną pieczeń z gałązką rozmarynu na złotej paterze na ciemnozielonym tle.

MIŁOŚĆ DO TRZECH POMARAŃCZY

reż. Paweł Aigner

Creators

tekst: Paweł Aigner na postawie Joanny Walter i Carla Gozziego
reżyseria: Paweł Aigner
scenografia: Pavel Hubička
kostiumy: Zofia de Ines
muzyka: Piotr Klimek
teksty śpiewane: Joanna Walter
choreografia: Karolina Garbacik
asystentka reżysera: Laura Słabińska

Cast

Release date

12.01.2019

Duration

100 min. z przerwą

Recommended viewer age

Od 14 lat.
Icon indicating the age category: youth and adultsyouth and adults

Bilet normalny – 70 zł
Bilet ulgowy – 60 zł
Bilet grupowy – 50 zł

Dajcie się uwieść tej czarującej, mądro-szalonej opowieści, umuzycznionej balladami, ariami, przebojami, która sprytnie gra z inteligencją widza, oferując mu czystą rozrywkę w atrakcyjnej, wyrafinowanej formie.

W pewnym średniej wielkości królestwie, gdzieś w środkowej Europie, dzieje się prawdziwy dramat. Następca tronu książę Tartaglia zapadł na chorobę zwaną melancholią i jest niezdolny, by przejąć koronę. Jego ojciec, król Karo, który najchętniej rozwiązywałby problemy za pomocą topora, narażony jest w związku z tym na spiski i intrygi niewiernych poddanych, szukających sposobu, by przejąć władzę. Poza polityką, do gry wkracza także potężna magia – za jej sprawą książę, zamiast wracać do formy, zakochuje się w… pomarańczach! I w towarzystwie aktora-komedianta wyrusza w daleką, pełną dziwów i niebezpieczeństw podróż, by je zdobyć.

Znany z nieokiełznanego poczucia humoru reżyser Paweł Aigner zabrał się za słynną klasykę włoskiej satyry, utwór weneckiego dramatopisarza Carla Gozziego, efektem czego powstał spektakl skrzący się żartem, niezwykle dynamiczny, pełen zaskakujących zwrotów akcji, ale i bajkowej, magicznej atmosfery.
„Miłość do trzech pomarańczy”, jako satyryczno-magiczna baśń opierająca się na tradycji commedii dell’arte, uzupełniona została o motywy na wskroś współczesne; czy to inteligentne aluzje do sceny politycznej, czy świadomą grę konwencją, czy język, którym operują postaci, a który powstał przez zręczną adaptację klasycznej wersji sztuki przez samego reżysera.

Jakub Wittchen

Reviews

„„Miłość do trzech pomarańczy” Teatru Animacji w Poznaniu, reż.Paweł Aigner, zaprezentowana w ramach festiwalu Konteksty ...”
Kamil Bujny,
read full review
„"Miłość do trzech pomarańczy" wg Joanny Walter i Carla Gozziego w reż. Pawła Aignera w Teatrze Animacji w Poznaniu. Pisz...”
Zbyszek Dramat,
read full review
„- Sędziów można odwołać, a sądy wygasić - mówi jeden z bohaterów spektaklu "Miłość do trzech pomarańczy". Kto po najnows...”
Marta Kaźmierska, poznan.wyborcza.pl,
read full review
„Kilka wieków temu komedianci dell'arte konkurowali z przedstawieniami dworskimi o bogatej inscenizacji i teatrem jarmarc...”
Monika Nawrocka-Leśnik, kulturapoznan.pl,
read full review
„"Miłość do trzech pomarańczy” to teatr bez pretensji i zadęcia, który nikomu nie próbuje na siłę udowadniać swojej wielk...”
Agata Wittchen-Barełkowska, kulturaupodstaw.pl,
read full review
„W poświęconym komedii dell'arte odcinku serialu edukacyjnego pod tytułem Konwencje teatralne profesor Józef Kelera przyw...”
Juliusz Tyszka, teatralny.pl,
read full review