CZARNOKSIĘŻNIK OZ
Plakat w kolorach monochromatycznych przedstawia stalową kulę zawieszoną na łańcuchu na baloniku w kształcie serca. tle.

CZARNOKSIĘŻNIK OZ

reż. Konrad Dworakowski

Twórcy

tekst i reżyseria: Konrad Dworakowski
scenografia: Marika Wojciechowska
muzyka: Tomasz Krzyżanowski
projekcje video: Rami Shaya
konsultacje choreograficzne: Ulyana Zaruba
asystentka reżysera: Anna Domalewska

Obsada

Data premiery

12.11.2023

Czas trwania

90 min.

Rekomendowany wiek widzów

Od 11 lat.
Ikona określająca kategorię wiekową: młodzież i doroślimłodzież i dorośli

Bilet normalny – 55 zł
Bilet ulgowy – 50 zł
Bilet grupowy – 45 zł

Wyobraź sobie wiatr, który zabiera Ci to co jest dla ciebie cenne.

Na przykład dom, albo bliskich. Wyobraź sobie siłę, która zmienia świat wokół Ciebie nie do poznania. Pod nogami masz ziemię, nad głową niebo i słońce, ale są inne niż te, które znasz i lubisz. Wyobraź sobie przestrzeń, do której trafiasz wbrew własnej woli, albo zupełnie nieświadomie. Wyobraź sobie kraj rządzony przez wielkiego Czarnoksiężnika, którego nikt nigdy nie widział, który być może nawet nie istnieje…  Właśnie wyobraziłeś sobie OZ. Miejsce, do którego trafia tysiące dzieci i dorosłych. Każde z nich widzi je inaczej, inną ma drogę do pokonania i inne oczekiwania wobec Czarnoksiężnika. Łączy ich jedno, chcą być u siebie, w swoim domu, chcą żyć i czuć po swojemu. Poszukują miłości, mądrości, odwagi i tego co da im największą siłę -wspólnoty, która pozwala w pełni wykorzystać to co maja najcenniejszego. Jeśli ocalą samych siebie, być może ocalą coś więcej, na przykład świat.

Ikona nagrody: Nagrody

Nagrody

  • 28.04.2024 r. - NAGRODA JURY w Międzynarodowym Konkursie Formy w ramach 57. MFT KONTRAPUNKT
Maciej Zakrzewski

Recenzje

„Mam na imię Dorotka. Mam 45 lat i jestem całkiem już dorosłym Danielem i piszę czytane właśnie przez Ciebie – Droga Czyt...”
Daniel Źródlewski, tekstyzrodlowe.pl,
czytaj całą recenzję
„Upłynęły już niemal dwa tygodnie od kiedy obejrzałem Czarnoksiężnika Oz w poznańskim Teatrze Animacji, a ciągle się...”
Juliusz Tyszka, teatralny.pl,
czytaj całą recenzję
„Uznany twórca teatru lalkowego Konrad Dworakowski po raz drugi w swej karierze sięgnął po słynną powieść Czarnoksiężnik ...”
Adam Domalewski,
czytaj całą recenzję