BOMBKA Z GWIAZDKĄ
Zdjęcie ze spektaklu przedstawia jedną ze scen zbiorowych.

BOMBKA Z GWIAZDKĄ

reż. Aga Błaszczak

Twórcy

adaptacja: Aga Błaszczak / Malina Prześluga
tekst: na podstawie miniatur Maliny Prześlugi pt. "Bombka z gwiazdką"
scenografia: Joanna Kubik  
muzyka: Bartek Orłowski

Obsada

Data premiery

08.12.2017

Czas trwania

55 min.

Rekomendowany wiek widzów

Od 5 lat.
Ikona określająca kategorię wiekową: dziecidzieci

Bilet normalny – 55 zł
Bilet ulgowy – 50 zł
Bilet grupowy – 45 zł

Na pewno zdarzyło Wam się kiedyś podróżować pociągiem. Dla niektórych to przygoda i wyzwanie, a dla innych zupełna nuda.

Bohaterowie spektaklu spotykają się przypadkowo w pociągu w Wigilię Bożego Narodzenia. Każdy z nich ma własną historię, ale wszyscy marzą o tym samym – dotrzeć do celu. Tymczasem w Wigilię nawet w zwykłych miejscach dzieją się niezwykłe rzeczy…

W spektaklu będzie można usłyszeć (i zobaczyć!) świąteczne wierszyki Maliny Prześlugi, w zupełnie nowej odsłonie.

Pierwszy pociąg do Bożego Narodzenia odjeżdża już 6 grudnia prosto z Teatru Animacji! Wskakujcie i zajmujcie miejsca, ruszamy.

Spektakl brał udział w 24. Ogólnopolskim Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej.
 

Ogólnopolski Konkurs na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej ma na celu nagradzanie najciekawszych poszukiwań repertuarowych w polskim teatrze, wspomaganie rodzimej dramaturgii w jej scenicznych realizacjach oraz popularyzację polskiego dramatu współczesnego. Konkurs organizowany jest przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie.

W I etapie Konkursu spektakle ocenia Komisja Artystyczna w składzie: Jacek Sieradzki (przewodniczący), Michał Centkowski, Adam Karol Drozdowski, Andrzej Lis, Kamila Łapicka, Jakub Papuczys, Joanna Puzyna - Chojka

MKiDN logo
Instytut teatralny Logo

Jakub Wittchen

Recenzje

„"Bombka z gwiazdką" to książka opublikowana w 2016 roku przez wydawnictwo Tashka oraz spektakl wystawiony rok później na...”
fraszkailimeryk.pl,
czytaj całą recenzję
„Temat świąteczny obrabiany jest w teatrach dla dzieci na wszystkie strony i pokazywany we wszystkich możliwych wariantac...”
Joanna Ostrowska, portal teatralny.pl,
czytaj całą recenzję
„Kochamy tę książkę miłością wielką. Uwielbiamy ją do tego stopnia, że zdarza nam się sięgnąć po "Bombkę z gwiazdką" nawe...”
tosimama.blogspot.com,
czytaj całą recenzję
„Tak jak nie ma Świąt Bożego Narodzenia bez "Kevina" w telewizji, tak nie może być oczekiwania na nie bez "Bombki z gwiaz...”
Maria Maczuga, kultura.poznan.pl,
czytaj całą recenzję