ŚLIMAK I LEW CZYLI BAJKA O ...
NIEDŹWIADKU, SMOKU, PANI KRÓLIK, RYCERZU, MRÓWCE, DINOZAURZE, PIĘCIU JASZCZURKACH, FENKU, STWORKACH I MAGICZNYM PROSTOKĄCIE.Twórcy
opracowanie tekstu, dramaturgia: Malina Prześluga
reżyseria: Artur Romański
asystentka reżysera: Marharyta Pronchenko
scenografia: Natalia Krynicka
muzyka: Piotr Klimek
animacje poklatkowe: Julia Talaga
Obsada
Data premiery
Czas trwania
Rekomendowany wiek widzów
Bilet normalny – 55 zł
Bilet ulgowy – 50 zł
Bilet grupowy – 45 zł
„Ślimak i lew, czyli bajka o...” naprawdę długim tytule została w całości wymyślona przez pięcioletniego chłopca. To Leoś lat pięć stworzył całą barwną, wielowątkową opowieść i hasające po niej niesfornie postacie. Dzięki wyobraźni dziecka ze sceny jak z pudełka z zabawkami wyskakują ku nam szalone pomysły i intrygi, piosenki i żarty.
W tym przedstawieniu to dziecko jest kreatorem świata, to od niego zaczyna się cała teatralna zabawa. Bo właśnie o zabawę nam chodzi! O bajkę dziecka dla dzieci. Bez wielkich morałów, naszych dojrzałych punktów widzenia i nierzadko też... bez sensu.
Czary mary, czary mary, jesteś dzieciakiem. Jeszcze raz. Chcesz?
O autorze:
Leonard Delimata - ur. 2017 r. Dramatozmyślacz, aktor, reżyser, konstruktor form teatralnych, malarz, perkusista. Przedszkolak Społecznego Przedszkola Kolorowe Listki w Poznaniu. Pierwsze twórcze kroki stawiał w roku 2018, w dużym pokoju, kiedy samodzielnie pokonał dystans między pluszową piłką a ramionami mamy. Po tym zdarzeniu jego kariera nabrała tempa. Począwszy od autorskich eksperymentów z teatrem na wodzie (Wanna w Łazience, 2018r. - obecnie) z udziałem m.in. Ośmiornicy, Orki, Biedronki oraz Ryby, przez krótki epizod z Teatrem Grampa Grampa (5 lutego 2021), aż po liczne działania performatywne, jak np. prowokacja uliczna „Nie trzymaj mnie za rękę”, cykliczna akcja „Prawy but na lewą nogę”, czy instalacja pokojowa „Zabawki wszystkich półek łączcie się”. Jego pasją są zwierzęta (szczególnie owady), las, potwory, lizaki, granie na perkusji utworu We Will Rock You oraz wymyślanie bajek. W przyszłości chciałby być aktorem, leśnikiem zwierząt, leśnikiem ryb, kucharzem, paleontologiem oraz łukaszem. Uhonorowany własnoręcznie zrobionym Żółtym Medalem Za Nic, kilkunastoma dyplomami uznania za „Umycie Włosów Bez Grymaszenia”, a także Martwym Żukiem Wiosennym od dziadka z lasu, przyznanym za zasługi.
Spektakl brał udział w 29. Ogólnopolskim Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej.
Ogólnopolski Konkurs na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej ma na celu nagradzanie najciekawszych poszukiwań repertuarowych w polskim teatrze, wspomaganie rodzimej dramaturgii w jej scenicznych realizacjach oraz popularyzację polskiego dramatu współczesnego. Konkurs organizowany jest przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie.
W I etapie Konkursu spektakle ocenia Komisja Artystyczna w składzie: Jacek Sieradzki (przewodniczący), Dominik Gac, Andrzej Lis, Julia Lizurek, Wiesław Kowalski, Magdalena Rewerenda, Agata Tomasiewicz.